More

    U Domu zdravlja u Nišu izjašnjavanje zaposlenih o vakcini protiv kovida 19

    • Zdravstveni radnici Doma zdravlja Niš dobili su nalog da se izjasne da li žele da prime vakcinu protiv kovida 19
    • Za pojedine medicinske radnike se „ podrazumeva“ da budu vakcinisani, dok se neki plaše posledica ukoliko neko ne želi da se vakciniše
    • Direktor Doma zdravlja Milorad Jerkan, pak, kaže da pisana saglasnost nije obavezujuća da se primi vakcina, već se radi samo o proceni broja vakcina koja se predviđa za ustanovu
    • On naglašava da za one koji ne žele da se vakcinišu sigurno neće biti nikakvih konsekvenci
    • Na jugu Srbije u prethodna 24 časa umrlo je sedmoro kovid pacijenata

    Medicinski radnici Doma zdravlja Niš moraju da se izjasne da li žele da prime vakcinu protiv kovida 19.

    U upravi Doma zdravlja kažu da je reč o protokolarnoj evidenciji, mada zaposleni imaju različite reakcije.

    Neki do zaposlenih smatraju da je normalno da se potpisuju takvi nalozi jer se “podrazumeva” da zdravstveni radnici budu vakcinisani. Pojedini su uznemireni jer se plaše da će biti posledica ukoliko neko od radnika Doma zdravlja ne želi da se vakciniše.

    Direktor Doma zdravlja Milorad Jerkan, pak, kaže da pisana saglasnost nije obavezujuća da se primi vakcina, već se radi samo o proceni broja vakcina koja se predviđa za ustanovu. On naglašava da za one koji ne žele da se vakcinišu sigurno neće biti nikakvih konsekvenci.

    Jerkan je objasnio da se izjašnjavanje zaposlenih sprovodi na osnovu Stručno- metodološkog uputstva za sprovođenje vanredne preporučene imunizacije protiv kovida 19 koji je uradio Institut za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“.

    Uputstvo „preporučuje davanje pisane saglasnosti, kako bi se planirao broj vakcina koje će biti raspoređene zdravstvenim ustanovama“.

    Dom zdravlja u Nišu je najveća primarna zdravstvena ustanova u Srbiji.


    U Nišu preminulo još troje, a u Kruševcu i Vranju po jedan kovid pacijent

    Na jugu Srbije u prethodna 24 časa umrlo je sedmoro kovid pacijenata, troje u Nišu i po jedan u Kruševcu i Vranju, saopštio je Klinički centar(KC) Niš.

    U kovid objektima KC Niš leči se 276 pacijenata, a kod 207 potvrđeno je prisustvo koronavirusa. Na respiratorima je troje najtežih pacijenata sa potvrđenim koronavirusom.

    U kovid bolnici u Kruševcu hospitalizovano je 65 pacijenata, a kod 53 je potvrđen virus. Na mašinam za disanje je sedmoro pacijenata.

    Kovid bolnici u Leskovcu  ima 135 pacijenata, od kojih je kod 78 potvrđen koronavirus, a u Vranju  103 pacijenta, od kojih 95 pozitivno na ovaj virus.

    POSTAVI KOMENTAR

    молимо унесите свој коментар!
    овдје унесите своје име

    Slični tekstovi