More

    Bivšem direktoru Gerontološkog centra u Nišu odloženo suđenje

    Foto: m. k.

    Suđenje bivšem direktoru Gerontološkog centra u Nišu Milanu Stevanoviću (47), optuženom da je počinio teško delo protiv zdravlja ljudi, zbog čega je 51 korisnik preminuo, odloženo jer se zbog bolesti nije pojavio pred sudom.

    Stevanović se tereti da nije poštovao propise za sprečavanje zaraznih bolesti usled čega se sredinom aprila 2020. godine koronavirusom zarazilo 195 korisnika i 29 zaposlenih.

    Advokat Goran Đorđević, branilac optuženog, rekao je da je Stevanović u karantinu zbog bolesti, a sudija Mirko Drašković odložio je ročište za početak aprila.

    Pred sudom se nije pojavila ni svedokinja Danijela Milošević, doktorka koja je tada radila u Gerontološkom centru, jer nije primila sudski poziv koji se vratio sa napomenom da je „nepoznata na adresi“.

    Bivši direktor Gerontološkog centra optužen je da je počinio krivično delo teško delo protiv zdravlja ljudi , za koje je zaprećena kazna od dve do 12 godina zatvora.

    -Optuženog se stavlja na teret da je odobravao posete rođaka korisnicima, u vreme kada su posete bile zabranjene, usled čega je došlo do zaražavanja većeg broja starih ljudi smeštenih u ovoj ustanovi a da nakon toga nije obaveštavao nadležne državne institucije o simtomima bolesti i stanju u Gerontološkom centru. Suprotno instrukcijama koje su dobili Gerontološki centri on nije organizovao ni podelu ručka u manjim grupama a jednoj sednici Upravnog odbora centra prisustvovala je i osoba čije prisustvo nije bilo nužno, što je takođe, kako se sumnja, doprinelo širenju zaraze-navode se u optužnici Višeg javnog tužilaštva.

    U Gerontološkom centru u Nišu bilo je najviše zaraženih od koronavirusa od svih ustanova kolektivnog smeštaja u Srbiji.

    POSTAVI KOMENTAR

    молимо унесите свој коментар!
    овдје унесите своје име

    Slični tekstovi